Inwestycja w przyszłość

Gmina Mikołów dokłada wszelkich starań, aby stworzyć bardzo dobre warunki do prowadzenia działalności dydaktycznej i wychowawczej w placówkach oświatowych.  

👉Za podejmowanie efektywnych i nowatorskich rozwiązań w dziedzinie lokalnej polityki edukacji i zarządzania oświatą otrzymała po raz PIERWSZY Certyfikat „Samorządowy Lider Edukacji” w edycji 2020/2021.

👉Udział w tym Programie stanowił dla nas okazję do zebrania realnie prowadzonych działań i przeanalizowania ich jako całościowej polityki na rzecz edukacji.

👉Eksperci oceniają samorządy pod kątem zarządzania oświatą. Zwracają uwagę na innowacyjne rozwiązania na rzecz zapewniania wysokiej jakości kształcenia, marketingu edukacyjnego, zwiększania bezpieczeństwa dzieci i młodzieży czy współpracy samorządów z instytucjami naukowymi.

👉Każdy wyróżniony samorząd otrzymuje recenzję swoich działań edukacyjnych, sporządzoną przez ekspertów Komisji Konkursowej

 - naukowców reprezentujących wybrane polskie uczelnie. Recenzja zawiera najważniejsze wnioski i pozwala doskonalić model zarządzania oświatą.

👉Nadanie wyróżnienia upewnia mnie w przekonaniu, że zaplanowane i społecznie akceptowane działania, konsekwencja, umiejętność przewidywania przyszłości rozwoju edukacji są właściwym kierunkiem, w którym podążamy.

👉Przyznanie certyfikatu to satysfakcja, ale to również promocja gminy tym bardziej, że nagroda została przyznana w Jubileuszowej X edycji Programu towarzyszącej ogólnopolskim obchodom 30-lecia Samorządu Terytorialnego w Polsce.

👏Składam serdeczne gratulacje i podziękowania wszystkim nauczycielom, dyrektorom i osobom związanym z oświatą z terenu naszej gminy za wspólne działania na rzecz edukacji dzieci i młodzieży. To dzięki Waszemu ogromnemu zaangażowaniu nasi uczniowie i my zostaliśmy docenieni❗️ 👏

© Copyright 2020 Iwona Spychała-Długosz

Made with Mobirise ‌

Free Offline Website Maker